Kapu labiekārtošana

RU EN

Apbedīšanas birojs ar pieredzi kapu labiekārtošanā


Gadās, ka jums neizdodas apmeklēt kapsētu, kur atdusas radinieki, tik regulāri cik gribētos, attāluma, aizņemtības vai kādu citu iemeslu dēļ. Ja vēlaties, lai mīļoto cilvēku atdusas vietas vienmēr būtu apkoptas un skaistas, varam vienoties un “In Sensum” čaklie darbinieki aprūpēs Jūsu tuvinieku kapu kopiņas gan Rīgā un tās apkārtnē, gan arī citās pilsētās.

Rūpēs par saviem klientiem mēs jau vairāk kā 20 gadus veicam kapu vietu labiekārtošanu un apzaļumošanu Rīgā, Salaspilī un, ja nepieciešams, jebkuros Latvijas kapos. Pieminot aizgājušos, mēs izrādām savu mīlestību un cieņu pret viņiem iekārtojot viņu atdusas vietas, lai tās būtu sakoptas un gaišas.


Sadarbībā ar pieredzējušu ainavu arhitekti piedāvājam ainaviski iekārtot kapu vietu, izveidojot kapu vietas dizaina projektu. Ņemot vērā Jūsu vēlmes, ainavu arhitekte izstrādās apstādījumu plānojumu, saskaņojot kapa vietas dizainu ar apkārt esošo vidi. Saskaņā ar kapu vietas dizaina projektu mūsu darbinieks pabeigs kapu vietas labiekārtošanu un apzaļumošanu.

Kapu labiekārtošanas darbi:


  • Seguma ieklāšana (smiltis, bruģis, grants, oļi, dolomīta vai granīta šķembas, mulča, zāliens)

  • Apzaļumošana ar stādiem un augiem, kas ir piemēroti vietējiem dabas apstākļiem un videi.

  • Kapu apmaļu uzstādīšana (granīta, laukakmens, betona)


  • Kapu pieminekļu izgatavošana, piemiņas plāksnes izgatavošana, tekstu iegravēšana, piegādāšana un uzstādīšana  • Kapu apmalītes no 140 eiro


Stacks Image 281
Kā atjaunot padomju laikā uzliktu kapa pieminekli - stāsta Andris Šīmanis
Kapu pieminekļu restaurācija
Vēlos restaurēt padomju laikā uzliktu kapa pieminekli. Tas ir sašķiebies un ir nepieciešams arī papildināt gravējumu. Vai mēs kaut ko varam darīt pašu spēkiem? JUDĪTE CĒSĪS

Padomju laikā kvalitāte bija dažāda

– Padomju gados labs akmens bija deficīts, – skaidro Andris Šīmanis. Tādēļ viena no tālaika raksturīgajām piemiņas zīmēm ir betona lējums ar akmens vai marmora plāksni vidū. Tie lielākoties ir savu mūžu nokalpojuši un būtu nomaināmi, jo izdrupušu pieminekli labot nav vērts - tik un tā izskatīsies neglīti.

Protams, ir arī daudz kvalitatīvu pieminekļu, ko darinājuši profesionāli tēlnieki. Tāpat akmeņi mēdz būt dažādas kvalitātes. Tos jāizvērtē profesionāļiem, kuri noteiks iespējamos riskus, ja pieminekli kustinās. Dažam varbūt pa kādai plaisai vai jāmaina pieminekļa pamatne.

Ja akmens ir labs, bet gribas mainīt attēlu vai tekstus uz tā, Andris Šīmanis iesaka to pārpulēt un uzrakstus iekalt no jauna. Tas būs daudz lētāk.

Lasīt visu rakstu


© SIA "In Sensum", 2023, Visas tiesības aizsargātas. Privātuma politika